Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide UL94-V0 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Glow wire test | 960 °C |
| Hazard level EN acc. 45545 | R22=HL3 / R23=HL3 / R24=HL3 |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 12 |
| Lead | 1,5 |
| Total length TL | 5 mm |
| Key width SW | 18 mm |
| Collar diameter (E) | 20 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| Order no. RAL 7035 | 10060810 |
| Type | EMUF 12 LG |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685608107 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000940 |