Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Material membrane | TPE |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 65 °C |
| Glow wire test | 750 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Ø Connection thread D | 25 |
| Length screw-in thread L | 7,5 mm |
| Ø cable diameter min | 9 mm |
| Ø cable diameter max | 17 mm |
| Collar diameter (E) | 32 mm - 38 mm |
| Total length TL | 15 mm |
| Ø Drilling | 25,5 mm - 25,7 mm |
| Wall thickness S | 0,8 mm - 3,5 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| Order no. RAL 9005 | 10101936 |
| Type | CLIXX® 25 BK |
| Packing unit | 50 |
| EAN number | 4007685042321 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000451 |