Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Silicone |
| Temp. range min | -60 °C |
| Temp. range max | 140 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 25 |
| Diameter | 24 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Product Color | RAL 3000 |
| WISKA-Order no. | 10105707 |
| Type | EADR 25/90 LT |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007686011760 |
| Tariff number | 40169300 |
| ETIM-Classification | EC000441 |