| Type | SP-TC-D/E 13 Fluorescent lamp 13W G24q-1 |
| WISKA-Order no. | 22000284 |
| Packing unit | 1 |
| Voltage | 230 V |
| Voltage min. (V) | 220 V |
| Voltage max. (V) | 240 V |
| Wattage | 13 W |
| Lampholder | G24 q-1 |
| Weight | 0,06 kg |
| Power supply, electronic | 50-60Hz, 220-230VAC |
| Colour temperature | 3000 K |
| Luminous flux | 900 lm |
| Light colour | 830 (warm white) |
| Average lamp durability | 20000 h |
| Tariff number | 85393190 |
| Remarks: OSRAM DULUX D/E for electronic ballast unit Diameter: 12mm Total Length: 129,0mm |
|