Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide |
| Temp. range min | 25 °C |
| Temp. range max | 80 °C |
| Glow wire test | 960 °C |
| Type | SP-HKT 1010 Terminal block |
| WISKA-Order no. | 22000408 |
| Packing unit | 1 |
| EAN number | 4007685070805 |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Terminal block 5-pole Terminals 10mm² Suitable for: COMBI 1010, COMBI INDUSTRY 1010, COMBI 1210 (max. 4 terminal blocks per box) |
|