Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass |
| Temp. range min | -150 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 72 |
| Lead | 2 |
| Key width SW | 85 mm |
| Collar diameter (E) | 92 mm |
| Total length TL | 10 mm |
| Advice | ** Octagonal |
| Surface | Bright |
| Order no. bright | 50011425 |
| Type | GM 72 |
| Packing unit | 1 |
| ETIM-Classification | EC000940 |