Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Surface | Nickel-plated |
| Temp. range min | -200 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type | PG |
| Ø Connection thread D | 48 |
| Key width SW | 64 mm |
| Collar diameter (E) | 69 mm |
| Total length TL | 5 mm |
| Order no. nickel-plated | 10062150 |
| Type | MMU 48 |
| Packing unit | 50 |
| EAN number | 4007685621502 |
| Tariff number | 74153300 |
| ETIM-Classification | EC000940 |