Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | PA6 UL94-V0 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 140 °C |
| Operational areas | EN 45545 - Railway |
| Product Color | RAL 9005 |
| NW | 36 |
| External diameter ED | 41,8 mm |
| Ø inside | 32 mm |
| Profile width A | 6,2 mm |
| Width B | 4,2 mm |
| Bending radius R | 160 mm |
| Wall thickness S | 0,8 mm |
| Closable (two-part) | yes |
| Model | divided |
| Type | BCA-36-D-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10107125 |
| Packing unit | 25 m |
| EAN number | 4007686037821 |
| Tariff number | 39173900 |
| ETIM-Classification | EC001177 |