Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | PA6 UL94-V2 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 125 °C |
| Operational areas | for subsequent assembly |
| Product Color | RAL 9005 |
| NW | 23 |
| External diameter ED | 28,3 mm |
| Ø inside | 20,5 mm |
| Profile width A | 5,1 mm |
| Width B | 3,4 mm |
| Bending radius R | 130 mm |
| Wall thickness S | 0,8 mm |
| Closable (two-part) | yes |
| Model | divided |
| Type | BCAV-23-D-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10107137 |
| Packing unit | 50 m |
| EAN number | 4007686038064 |
| Tariff number | 39173900 |
| ETIM-Classification | EC001177 |