Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10110400 |
| Type | 5000-1x40W-MV-FN-MRLD-1142/FS |
| Material | Stainless steel, Plastic |
| Wattage | 40 W |
| Power^ | 1 x 40 W |
| Voltage | 230 V |
| Voltage min. (V) | 100 V |
| Voltage max. (V) | 240 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP66 / IP68 |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Operational areas | Indoor / Outdoor |
| Mounting | Surface mounting |
| Reflector | Medium beam |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Luminous flux | 4000 lm |
| Colour temperature | 5600 K |
| Colour rendering index | ≥ 80 |
| Rated Lifetime | L70/B10 @Ta +45 °C |
| System Lifetime | 120000 h |
| Using for cable gland |
|
| Equipment | mobile reling mounting device, Plug 1142 |
| Weight | 14,1 kg |
| Remarks: medium beam seawater resistant module housing made of special heat conducting plastic stainless steel frame, back cover and mounting bracket back cover white powder coated mounted and wired on mobile reling mounting device 25m cable + 1142/FS HNA-plug made of plastic 1m cable + 1145/FS HNA-coupling made of plastic |
|