Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-1160 Wall bracket 60mm |
| WISKA-Order no. | 22000351 |
| Packing unit | 1 |
| Material | Brass |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| External dimensions LxWxH | 75x72x65mm |
| Weight | 0,3 kg |
| Tariff number | 94059900 |
| Remarks: Triangular wall bracket with gasket Material: brass/red brass Length: 60mm Mounting hole: 3 for fixture 1017; 1131 |
|