Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-1842 Switch interior, 2-pole, 10A |
| WISKA-Order no. | 22000354 |
| Current | 10 A |
| Voltage | 250 V |
| Type of switch | On-Off, 2-pole |
| Norm | DIN 89322-1/2 |
| Weight | 0,11 kg |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: ON-OFF 10A 250V DIN 89322-1/2 with knob Suitable for: 105, 1133, 1138, 1144, 1146 |
|