Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-138/250V Socket interior |
| WISKA-Order no. | 22000375 |
| Current | 16 A |
| Voltage | 250 V |
| Socket insert | HNA |
| Norm | DIN 89320 |
| Weight | 0,06 kg |
| Tariff number | 85363010 |
| Remarks: HNA-socket interior 16A DIN 89320, version 2 bis 250V 2-pole+E Material: plastic Suitable for: 1141, 1143, 1144, 1146, 1148 |
|